| Air-tight | Yes |
|---|---|
| Dust seal | Yes |
| Material | Aluminium |
| Sound insulation | 29 dB |
| Manufacturers website | https://www.revisionsklappen.com/en/products/access-panels/details/aluplanar-revisionsklappe-1/pi/PLUGIN/ |
| Locking type | Push Up-lukitus |
| Weight | 4.5 kg |
| Height | 13 mm |
| Depth / Width T1 x T2 | 13 / 31mm |
| Inner Dimensions A1 x B1 | 601x601mm |
| Outer Dimensions A2 x B2 | 640x640mm |
| Opening A3 x B3 | 592x592mm |
| Size | 600x600mm |
HSA-ACCESS PANEL WITH GYPSUM BOARD 600X600MM AIR- AND DUSTPROOF -29DB
Access cover with an aluminum frame and a plasterboard insert. No visible screwheads on the cover. Air and dustproof. Soundproof. For wall and ceiling installations. Push lock. Suitable for wet rooms.
Additional information



